Геотермальні теплові насоси NIBE
Вибір ґрунтових геотермальних теплових насосів від Лідера ринку
Ґрунтовий тепловий насос, також іменований геотермальний тепловий насос - збирає тепло з навколишнього ґрунту або водойми, і може знизити рахунки за опалення до 80%.
Ви будете насолоджуватися сучасним комфортом в приміщенні зберігаючи екологію, використовуючи безкоштовну відновлювану теплову енергію сонця, що накопичується в землі або водоймі. Назва Геотермальний тепловий насос відбувається з двох слів: "geo" - відноситься до землі, і "thermal" - теплової.
Найбільш енергоефективний спосіб опалення взимку і охолодження влітку.
Переваги геотермального теплового насоса перед повітряними (працюють від вуличного повітря) тепловими насосами:
за календарний рік в кліматі України енергоефективність SCOP геотермального ґрунтового теплового насоса краще;
моторесурс більше - геотермальний тепловий насос встановлюють у приміщенні, він працює при стабільних параметрах температури і вологості.
Ґрунтовий геотермальний тепловий насос автоматично забезпечить опалення і гарячу воду, підігрів басейну і бар. При необхідності, наприклад, у випадку тривалої відсутності або очікуванні гостей - ви можете дистанційно відкоригувати системи з допомогою комп'ютера, планшета або смартфона.
Геотермальний тепловий насос можна використовувати для технологічних процесів, в режимі "вода/вода".
NIBE традиційно пропонує вибір:
геотермальний тепловий насос - лідер енергоефективності серед представлених на ринку (інверторні модельні ряди NIBE F1155, F1255 і F1355);
геотермальний тепловий насос з поліпшеною энергоєффективностью (модельні ряди NIBE F1145, F1245, F1345);
недорогі геотермальні теплові насоси (модельні ряди NIBE F1126 і F1226)
для великих запитів в тепловій енергії - теплові насоси об'єднують в групу до 8 штук, під єдиним управлінням;
бойлера гарячої води можуть бути емальованими, з харчової нержавіючої сталі, або мідними (притивомикробными);
сонячні колектори, котли усіх типів і виробників можливо підключити під управління теплові насоси NIBE.
Особливості роботи геотермальних теплових насосів NIBE
ВЕРТИКАЛЬНІ ЗОНДИ
«приповерхневому геотермальному шарі», на глибині до 200 метрів, стабільна температура (+10 … +15°С) протягом цілого року. Пробуривши свердловини в ґрунті, в них опускають герметичні U-образні поліетиленові труби-зонди, через які циркулює незамерзаюча рідина, і прикривають землею. Фактично, поліетиленові труби і незамерзаюча рідина мають вічний термін експлуатації. Система не потребує обслуговування. Над самими грунтовими зондами можна навіть зводити будівлі. У «приповерхневому геотермальному шарі» температура відновлюється досить швидко в результаті теплообміну в грунті, річках, плавуни підземних озерах. На сьогоднішній день, в Україні грунтові зонди для теплового насоса є пріоритетним джерелом тепла, завдяки тимчасово низькою ціною на роботи по бурінню свердловин. Сьогодні в Україні вартість робіт становить приблизно 10 $, що в три рази менше вартості в сусідніх країнах ЄС, і в два рази дешевше ніж у Білорусі, Молдові та Росії. Отже, такий часовий можливістю вигідно скористатися!
ГОРИЗОНТАЛЬНИЙ КОЛЕКТОР
Сонячне тепло, в поверхневому шарі ґрунту, накопичується протягом літа завдяки дощу, теплому повітрю і сонячним променям. Поліетиленові труби з незамерзаючою рідиною вкладають у грунт на 20 сантиметрів глибше лінії місцевої глибини промерзання (згідно ДБН, наприклад, у Києві глибина промерзання досягає 90 сантиметрів) і засипають. Горизонтальний колектор буде найбільш ефективним у ґрунтах, в яких велика кількість води. Будь-яке будівництво, у тому числі асфальтування, над горизонтальними ґрунтовими колекторами бажано уникати. У разі наявності водойми горизонтальний колектор можна покласти на дно, при гарантованому збережені цілісності колектора від аквалангістів, рибалок і вандалів. У разі розташування в ґрунті на невеликій глибині твердих порід, таких як граніт, доцільно використовувати горизонтальний колектор, у зв'язку з більш дорогою вартістю робіт на буріння свердловин для грунтових зондів.
ПРИПОВЕРХНЕВІ ГРУНТОВІ ВОДИ
В случае, если грунтовые воды являются легкодоступными и размещены близко к поверхности почвы, температура воды в течение года составляет 7 … 12 ° C, то данный источник тепла можно использовать для теплового насоса. Так называемая «верховодка» (поверхностные грунтовые воды) должна находиться на глубине не более 15 метров от поверхности. Поскольку в противном случае мощность водяного насоса и расход электроэнергии возрастают. После отбора тепла «верховодку» можно вернуть обратно в водоносный горизонт почвы с помощью другой скважины на расстоянии 10 … 15 метрів від добувної, або просто злити у водойму